Ubezpieczenie turystyczne

Niezależnie czy wybieramy się w podróż w celach służbowych, turystycznych, wypoczynkowych czy edukacyjnych warto wziąć pod uwagę wykupienie polisy podróżnej.

Ubezpieczenie podróżne

Lista potencjalnych zagrożeń jest dosyć długa, w zależności od kierunku czy celu wyjazdu. Głównym elementem polis turystycznych jest ubezpieczenie kosztów leczenia(KLZ), które zapewnia m.in. leczenie szpitalne, ambulatoryjne, wydatki poniesione na leki czy transport między placówkami medycznymi. Koszty leczenia są bardzo zróżnicowane, dlatego trzeba wziąć pod uwagę stawki obowiązujące w miejscu, do którego się aktualnie wybieramy.

Ważnym elementem takiej polisy jest również NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków. Nie jest trudno o złamanie ręki czy poparzenie czego konsekwencje mogą się za nami ciągnąć latami. Polisy NNW mają jedną podstawową zasadę- im większy uszczerbek na zdrowiu-tym wyższa wypłata odszkodowania.

Wybierając spośród ofert kilku ubezpieczycieli należy zwrócić również uwagę na zakres usługi assistance. W ramach assistance, w zależności od wybranego pakietu możemy liczyć m.in. na opiekę nad dziećmi czy pomoc w odnalezieniu zagubionych dokumentów. Zakres obejmuje także pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów związanych z akcją ratowniczą lub poszukiwawczą.

OC w życiu prywatnym

Warto także przyjrzeć się bliżej ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej czyli OC. Nie brakuje sytuacji, w których nieumyślnie wyrządzimy komuś szkodę jadąc na nartach czy grając w siatkówkę na plaży. Ubezpieczenie OC pozwoli nam na pokrycie kosztów takich nieprzyjemności i uregulowanie świadczeń wobec poszkodowanej osoby. Warto też pamiętać, że OC w życiu prywatnym obejmuje także szkody wyrządzone przez nasze dzieci i zwierzęta.
Wielu Klientów wyjeżdżających za granicę zabezpieczenia się Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego. Należy jednak pamiętać, że choć EKUZ pozwala na leczenie się na terytorium Europy to jednak nie zapewnia pokrycia wszystkich kosztów leczenia, a także zorganizowania np. akcji ratowniczej. EKUZ nie pokryje także należności za transport medyczny chorego czy przewiezienia zwłok do Polski. Warto też wiedzieć, że w wielu zagranicznych miejscowościach lekarze przyjmują wyłącznie prywatnie w związku z czym nie honorują karty EKUZ.

Zaczynasz urlop i planujesz swój zagraniczny wyjazd? Zapewnij sobie najlepszą ochronę podczas podróży i ciesz się wakacjami w spokoju. Z dostępnym w Wiener Pakietem PODRÓŻ Możesz liczyć na pomoc i finansowe wsparcie w razie niespodziewanych sytuacji podczas urlopu.
Kiedy możesz liczyć na Pakiet PODRÓŻ?
• Kiedy Ty lub ktoś z Twoich bliskich nagle zachorujecie lub ulegniecie wypadkowi na wyjeździe – jeśli konieczny będzie transport do szpitala i szybka pomoc medyczna za granicą,
• W razie kradzieży dokumentów podczas wakacji,
• Kiedy wyrządzicie krzywdę osobie trzeciej i konieczna będzie wypłata odszkodowania.
Dowiedz się więcej i kup online klikając w link: https://sprzedaz.wiener.pl/turystyczne/r/TUR152742 . Zapewnij sobie bezpieczeństwo podczas podróży!
Masz pytania? Zadzwoń: 666-877-999